Ford Tranzit Custom L2 – DA L1Z pro JSDH Skrýšov a Vlásenice

Ford Tranzit Custom L2 – DA L1Z  pro JSDH Skrýšov a Vlásenice

Jednotky sboru dobrovolných hasičů (SDH) z místních částí Pelhřimova Skrýšov a Vlásenice se v nejbližších dnech dočkají nových hasičských vozidel, která pro ně zakoupilo město Pelhřimov. Jedná se o upravené (snížené) verze auta Ford Tranzit pro 9 osob (řidič + 8 osob), které obsahují veškeré předepsané vybavení včetně výstražného zařízení atd. Hodnota jednoho vozidla je 950 000 korun, přičemž dotace z ministerstva vnitra činí 450 000 korun, z Krajského úřadu Kraje Vysočina 300 000 korun, 200 000 korun hradí město Pelhřimov.

Vozidla byla pořízena jako náhrada za zastaralé automobily Škoda 1203 a Avia Furgon. Budou sloužit pro dopravní účely v souvislosti se sportovními soutěžemi mládeže atd., ale budou k dispozici i pro využití v rámci integrovaného záchranného systému. Slavnostní předání nových vozidel uvedeným jednotkám SDH se předběžně plánuje na 13. května.

O dotace na uvedené automobily požádalo město Pelhřimov loni. Pro příští rok se počítá ještě s podáním žádosti o dotaci na vozidlo pro jednotku SDH Lipice. Město Pelhřimov zřizuje celkem 18 jednotek SDH, které podporuje kromě výše uvedených dotací i nákupem výstroje a výzbroje (hadice, savice, součásti uniforem apod.), ale i péčí o objekty.  (př) (WWW.mupe.cz)