Mobilní aplikace „Záchranka“

mobilni_aplikace_zachranka

Mobilní aplikace „Záchranka“

Mobilní aplikací „ZÁCHRANKA“ v případě nouze jednoduchým způsobem kontaktujete Zdravotnickou záchrannou službu. Zároveň záchranářům odešlete Vaši přesnou polohu a další užitečné informace, které slouží pro Vaši záchranu.

Jak aplikaci používat?

  1. Otevřete aplikaci
  2. Přidržte palec na symbolu červeného kříže po dobu 3 vteřin (alarm můžete do 5 vteřin zrušit)
  3. Po uplynutí ochranného intervalu bude odeslána nouzová zpráva s Vaší přesnou polohou.
  4. Zároveň dojde k vytočení linky 155.

Vyčkejte na spojení s operátorem linky 155 a sdělte mu všechny potřebné informace.
Až telefonický hovor s dispečerem linky 155 znamená zahájení záchranné operace.

Odeslání nouzové zprávy probíhá prostřednictvím datového spojení. Při neaktivním nebo nedostatečném datovém spojení je nouzová zpráva odeslána jako SMS (zpoplatněné dle vašeho tarifu).

 

 

Stažení a aktivace:

Android: play.google.com         iOS: itunes.apple.com

Aby byla aplikace schopná současně s voláním linky 155 odeslat nouzovou zprávu s Vaši přesnou polohou, je nutné ověřit Vaše telefonní číslo. Ověřené telefonní číslo slouží pro párování nouzové zprávy s voláním na linku 155. Zadejte své jméno a telefonní číslo a stiskněte volbu “Ověřit telefonní číslo”. Na zadané číslo Vám bude zaslána SMS obsahující Váš registrační kód, který zadejte do aplikace a stiskněte volbu “Aktivovat”.

V nastavení aplikace můžete zadat další nepovinné údaje o svém zdravotním stavu a lécích které užíváte. Tyto informace budou odeslány společně s Vaší přesnou polohou pro rychlejší orientaci posádky během záchranné akce.

Nyní je mobilní aplikace připravena odesílat nouzové zprávy s Vaší přesnou polohou. Aplikaci si můžete  otestovat zapnutím testovacího režimu v levém horním rohu aplikace.

Další funkce:

  • Lokátor” – s touto funkcí jednoduše zjistíte svoji přesnou GPS polohu a najdete nejbližší automatizovaný externí defibrilátor /AED/, lékařskou, zubní, či lékárenskou pohotovost. Aplikace přehledně zobrazuje body zájmu s možností rychlé navigace na dané místo.
  • „První pomoc“ – interaktivní návod vás provede jednoduchou a intuitivní formou nejdůležitějšími kroky k rychlému poskytnutí první pomoci před příjezdem záchranné služby

Oficiální stránka aplikace: www.zachrankaapp.cz