Revoluce v hašení hořících aut

Norská společnost BridgehillAS představila speciální protipožární deky, které by měly eliminovat většinu rizik spojených nejen s požáry automobilů, ale i požáry průmyslových areálů, stavebních strojů, kontejnerů, nemovitostí, atd..

Speciální deka o rozměrech 6 x 9 metru by měla být vyrobena z lehkého, nehořlavého a stoprocentně ekologického materiálu, který odolá i extrémním teplotám. Na manipulaci s dekou jsou zapotřebí dva lidé, kteří ji během chvíle rozloží, chytnou za speciální popruhy a poté jednoduše přetáhnou přes hořící automobil, čímž požár zadusí.

Hasiči tak dostanou oheň pod kontrolu během několika desítek vteřin a zamezí jeho šíření. Pod plachtou navíc zůstává i dým a škodlivé látky,