Elide Fire – pokrokové automatické hasicí zařízení

 

ELIDE FIRE – je pokrokové automatické práškové samospouštěcí hasicí zařízení, vyznačující se univerzálností a vysokou efektivností, které v sobě spojuje vlastnosti ručních hasicích přístrojů a automatických systémů.

Hasicí zařízení Elide Fire je primární prostředek k hašení požárů :
  • pevných hořlavých materiálů (třída A)
  • kapalných hořlavých materiálů (třída B)
  • plynných hořlavých materiálů (třída C)
  • elektrických zařízení pod napětím do 5000 V (třída E)
Důležitou předností zařízení Elide Fire v porovnání s tradičními hasicími přístroji je jeho možnost hasit elektrická zařízení pod napětím do 5000 V, což je pětkrát více než při klasickém práškovém hasicím přístroji.
Elide Fire se skládá z ochranného obalu, z hasicí práškové směsi FUREX 770, ze speciálního tlakového zařízení a ze sítě aktivačních zápalných šňůr. Při kontaktu s otevřeným ohněm se Elide Fire sám aktivuje, zápalné šňůry shoří, ochranný obal koule praskne, zazní varovný zvukový signál a uvolněná hasicí prášková směs uhasí vznikající požár ve svém okolí s rozlohou 8 – 10 m². Navíc varovný zvukový signál 120 dB upoutá pozornost širokého okolí. V prostorách napojených na dálkovou bezpečnostní signalizaci slouží jako další doplněk ochrany majetku, neboť Elide Fire svojí aktivací aktivuje senzory bezpečnostní signalizace a vy máte ihned informaci o vzniku nebezpečí ve vámi střeženém objektu.
www.samohas.cz

 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..