16. Celostátní hasičský festival dechových hudeb 27.-28.8.2016

Festival_dechovek_2016

16. Celostátní hasičský festival dechových hudeb 27.-28.8.2016

Ve dnech 27. a 28. srpna 2016 se na Masarykově náměstí v Pelhřimově uskutečnil spolu s Pelhřimovskou poutí již 16. ročník festivalu hasičských dechových hudeb.

Celá akce začala v sobotu 27. srpna úderem 17 hodiny vystoupením kapely Country Lazareth a pouťovou zábavou v podání formace JAMES BAND. Krátce po 21 hodině starosta města František Kučera zapálil maketu krematoria se kterou shořela i vhozená psaníčka se starostmi všedních dnů obyvatel a návštěvníků města.

V neděli 28. srpna v 10 hodin zazněly Masarykovým náměstím slavnostní fanfáry, které spolu se státní hymnou odtartovaly celodení vystoupení šesti dechových hudeb obohacené vystoupeními místních mažoretek.

Na pořdatelském zabezpečení akce se podílel:

  • Babický Filip, Beneš Martin, Blažek Jiří, David Radek, Havelka Josef, Hotovec Pavel, Jelínek Pavel, Jelínek Pavel ml., Kopecký Jiří, Kölbl Tomáš, Vytiska Stanislav.