XII. ročník – Pohár starosty města Pelhřimova 18.6.2016

 

XII. ročník – Pohár starosty města Pelhřimova 18.6.2016

V sobotu 18. června si mladí i dospělí hasiči poměřili na pelhřimovském sportovním areálu svou rychlost a dovednost při soutěži hasičských družstev „O pohár starosty města Pelhřimova“. Jednalo se už o dvanáctý ročník klání, které pořádá za podpory Rozvojového fondu města Sbor dobrovolných hasičů Pelhřimov. V úvodu přivítali účastníky vedoucí odboru školství, kultury a tělovýchovy MěÚ Pelhřimov Bohumil Kovanda a velitel soutěže Jaroslav Maděra. Bohumil Kovanda pozdravil přítomné jménem města Pelhřimov a mimo jiné ocenil, že dobrovolní hasiči věnují velkou pozornost právě výchově mládeže. „Chtěl bych vám poděkovat, protože vaše činnost je záslužná, děláte ji dobrovolně a srdcem,“ řekl a popřál všem úspěch při soutěži. Pak už se hasiči s vervou pustili do jednotlivých disciplín. Muži a ženy absolvovali požární útok „hrbáč“, mladí hasiči požární útok „plamen“.

I když soutěžících družstev bylo tentokrát méně než v jiných letech, protože shodou okolností v okolí probíhaly další hasičské soutěže, úroveň celé akce tím rozhodně neutrpěla – muži, ženy i děti podávali dobré výkony a dosahovali kvalitních časů. Celkové vítězství v kategorii mužů nakonec zaslouženě vybojovalo družstvo Vokova, které si díky tomu za velkého jásotu mohlo převzít z rukou Bohumila Kovandy a Jaroslava Maděry zmíněný putovní pohár starosty města. Druhé místo obsadil domácí Pelhřimov, třetí Dubovice. V kategorii žen patřilo vítězství Dubovicím, v dětských kategoriích byla oceněna družstva Nemojova a Vokova. Celé akci přálo i počasí a tak mohli organizátoři na závěr ocenit hladký průběh soutěže a pozvat všechny zúčastněné na příští, už třináctý ročník. (př) – www.mupe.cz

 

Na pořaatelském zabezpečení se podílel:

  • sbor rozhodčích – David Radek, Havelka Josef, Zápotočný Stanislav
  • organizační štáb – Beneš Martin, Blažek Jiří, Blažková Libuše, Jírová Zdeňka, Konečný Roman, Maděra Jaroslav, Mastná Václava, Roh Martin , Vytiska Stanislav

Složení družstva SDH Pelhřimov:

  • strojník – Jelínek Pavel
  • č.1 levý proud – Kopecký Jiří
  • č.2 hadice B – Kölbl Tomáš
  • č.3 rozdělovač – Babický Filip
  • č.4 sací koš – Hotovec Pavel
  • č.5 pravý proud – Blažek Roman
  • č.6 přívodní vedení – Blažek Petr

Fotogalerie:  2016_06_18_XII.r_Pohár_starosty_města_Pelhřimova

 

Výsledková tabulka soutěže:

kategorie: HRBÁČ – muži
pořadídružstvo SDH1. pokus2. pokusvýsledný čas / s
LPPPLPPP
1.Vokov22,7223,8122,72
2.Pelhřimov36,4626,8826,68
3.Dubovice30,53N30,53
kategorie: HRBÁČ – ženy
pořadídružstvo SDH1. pokus2. pokusvýsledný čas / s
LPPPLPPP
1.Dubovice36,9131,6531,65
kategorie: PLAMEN – MH mladší
pořadídružstvo SDH1. pokus2. pokusvýsledný čas / s
LPPPLPPP
1.Nemojov30,7028,4728,47
kategorie: PLAMEN – MH starší
pořadídružstvo SDH1. pokus2. pokusvýsledný čas / s
LPPPLPPP
1.Vokov15,4717,1215,47
2.Nemojov24,8430,4824,84