Taktické cvičení – Čakovice 23.4.2016

 

Taktické cvičení Čakovice 23.4.2016 – „Požár lesa V Kopáčích”

Družstvo SDH Pelhřimov v počtu 1+4 se dne 23.4.2016 zůčastnilo taktického cvičení jednotek požární ochrany v obci Čakovice, které bylo zaměřené na dálkovou dopravu vody.

Po obdržení SMS o vyhlášeném poplachu se družstvo SDH vydalo na místo nahlášené události. Po příjezdu do obce Čakovice byl velitel družstva Filip Babický instruován velitelem zásahu a odeslán na určené místo k zřízení dopravního vedení. To bylo vytvořeno jednou motorovou stříkačkou PS 12 a třemi kusy hadice B 75. Po příjezdu dalších jednotek a sestavení celého dálkového vedení na místo události, byl dán pokyn optickou signalizací k zavodnění vedení. Přibližně po 3/4 hodině a několikráte přerušené dodávce vody určené k nácviku výměny hadic a požárních stříkaček byl zásah ukončen.

Poté se všechna družstva zůčastněných jednotek odebrala ke společnému nástupu a vyhodnocení celého cvičení. Následovala volná zábava s pohoštěním a odjezd jednotek do svých dislokací.

Složení družstva SDH Pelhřimov:

  • Babický Filip – velitel
  • Beneš Martin
  • Blažek Jiří
  • David Radek
  • Doležal Vilém

Fotogalerie:  2016_04_23_Taktické_cvičení_Čakovice

 

View Fullscreen